Kdo jsem + životopis

 Kdo jsem:

 Jmenuji se Aleš Zelenka.

 Zabývám se výzdobou, dekorací a designem, především skrze malbu a dekorativní předměty vlastní výroby. Navrhuji a realizuji vhodné změny interiéru i exteriéru. Můžete si ode mne nechat vylepšit a zdokonalit pokoj, pracovní místnost, firemní a reprezentativní prostory, místo pro relaxci, rekreační zařízení, sportovní či vzdělávací centrum, dětský koutek, fasádu domu, odpočinkový kout, obývací pokoj, ložnici či ostatní části vašeho interiéru i exteriéru. V případě potřeby provádím i opravu, rekonstrukci, zpevnění podkladu malby (omítky, fasády).

 Kromě malby se věnuji hliněným omítkám a dalším uměleckým povrchům.

 

 Životopis:

 1976 - Na svět přicházím 19.5.1976 v Pelhřimově.

1976 - 1994 - Absolvuji toho času povinný společenský výchovně vzdělávací model - jesle, mateřská škola, základní škola a střední škola. Završuji jej maturitou na střední průmyslové škole elektrotechnické v Pardubicích. V případě vysoké školy využívám ve svých 18 letech práva svobodné volby a vydávám se vstříc vlastnímu vzdělávacímu programu. Svůj následný vzdělávací model si sestavuji ze samostudia a vybraných seminářů, studijních programů, školení, kurzů, workshopů. Paralelně se studiem se vydávám vstříc samostatné obživě za účelem možnosti opuštění rodičovského hnízda a především získání praxe. Již během základní školy objevuji lásku k umění. Výtvarný um rozvíjím nejprve malbou názvů oblíbených kapel na penál a obaly sešitů. Později propadám kouzlu obyčejné tužky a čtvrtky a tvořím své první abstraktní výtvory.

1994 - 1996 – V tomto období získávám teoretické i praktické zkušenosti v oblasti klasického stavitelství. S příchodem období nazývaného "dospělost" se současně začínám zajímat o oblast životosprávy. Zkoumám, studuji a sám na sobě testuji různé metody kultivace těla (destruktivní i kreativní). Umění je stále nedílnou součástí mého života. Výtvarně se projevuji realizací prvních obrazů, které ukládám „do šuplíku“.

1996 - 1998 - Po cca 2 letech přesouvám svou pozornost a vzdělávací program do oboru financí. V oblasti umění inklinuji více než k malbě, k hudbě. Stávám se aktivním hudebníkem a v oblasti malby realizuji pouze pár skic a návrhů tetování.

 1998 - 1999 - Plním službu své zemi a získávám neocenitelné zkušenosti při výkonu povinné vojenské služby.

 1999 - 2006 - Teoreticky i prakticky zkoumám, studuji a poznávám fungování malých, středních i velkých firem. Své poznání v oblasti komerční sféry završuji v jedné z největších mezinárodních IT společností Hewlett-Packard. Získávám zde především zkušenosti se školením manažerů i řadových zaměstnanců. Dále i zkušenost s organizováním mezinárodních tréninků pro evropské pobočky HP. Absolvuji mnoho zajímavých a přínosných kurzů a vzdělávacích programů. V tomto období se začíná rodit myšlenka na realizaci vlastních projektů.

2006 - 2009 - Přesouvám svůj studijní program do neziskové sféry a sféry alternativních směrů. Dostávám se do kontaktu s malými, velkými i mezinárodními organizacemi a tuto etapu završuji v jedné z největších neziskových organizací na světě – Amnesty International. Zde vedu, školím a trénuji tým cca 50 lidí. Realizace prvních projektů se stává skutečností, výtvarné vlohy se opět probouzí a realizuji první malby na stěnu.

2009 - 2012 - Pokračuji v práci na vlastních projektech. Maluji na stěny, začínám experimentovat v oblasti zdobení a malby na textil a oděvy.

2013 - současnost - Aktivně jsem zapojen v oblasti malby, designu a výzdoby.